EnglishLatviešu
 Latvijas Lakrosa federācija / Sieviešu lakross
Latvijas Lakrosa federācija
·  Kas ir lakross?
·  Kur trenēties?
·  Lakrosa noteikumi
·  Ekipējums
·  LATVIJAS IZLASE
·  Izlases sastāvs dalībai sacensībās
Latvijas Lakrosa federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV - 1050
Latvija

info@llf.lv

36895

Latvijas sieviešu lakrosa izlase ierindojas 17. vietā pasaules čempionātā
26.07.2013


Čempionātā piedalījās 19 sieviešu komandas. Pārliecinošu uzvaru jau otro reizi pēc kārtas svinēja Amerikas Savienoto valstu komanda, atstājot otrajā vietā Kanādas izlasi, bet trešo vietu izcīnīja Austrālija, pārspējot Anglijas izlasi. Latvijas izlase, pārspējot Zviedrijas un Honkongas valstsvienības, ierindojās 17.vietā.

Latvijas Lakrosa federācija prezidents Jānis Stērninieks debiju pasaules čempionātā uzskata par veiksmīgu: „Pēc čempionāta analizējot izlases startu, jāatzīst, ka tas ir izdevies veiksmīgs. Gan Eiropas čempionāts Amsterdamā pagājušajā gadā, gan šī gada Pasaules čempionāts ir devuši neatsveramu pieredzi, kas ir milzīgs solis Latvijas lakrosa attīstībā. Šos starptautiskos startus var uzskatīt par lakrosa panākumiem, jo sievietes lakrosu Latvijā spēlē tikai 4 gadus. Komanda parādīja raksturu,  nenobijās no pieredzējušām spēlētājām, parādīja drosmi, cīņassparu un neatlaidību. Sports nav bez līdzjutējiem, Latvijas Lakrosa federācija vēlas pateikt paldies par atbalstu un sirsnību Toronto apkaimē dzīvojošajiem latviešiem, kas bija klāt visās mūsu spēlēs.”

Latvijas sieviešu lakrosa komanda čempionātā aizvadīja pavisam 8 spēles deviņās dienās, stājoties pretim arī tādām spēcīgām komandām kā Jaunzēlandes un Īrijas izlases. Divās spēlēs otrajā kārtā izlase pārspēja  Honkongas un Zviedrijas izlases,  izcīnot uzvaras.

 

Regulārajās spēlēs savā apakšgrupā Latvija zaudēja spēlēs pret Īriju (5:16), Jaunzēlandi (3:25), Dienvidkoreju (5:18), Nīderlandi (5:9) un Somiju (4:6), savukārt otrā raunda spēlēs Latvijas sportistes parādīja labāku sniegumu. Spraigā spēlē pret Honkongu Latvijas izlasei izdevās uzvarēt otrajā pagarinājumā ar rezultātu 12:11. Par spēles labāko spēlētāju tika atzīta Evija Rozīte ar iegūtajiem trīs vārtiem. Nākamajā spēlē Latvijas lakrosistes pieveica zviedrietes ar 10:6. Spēles labākās spēlētājas titulu izpelnījās Valērija Druzjaka ar iegūtajiem trīs vārtiem un vienu piespēli. Dramatiska izvērtās Latvijas izlases pēdējā čempionāta spēle ar  Dienvidkoreju, ar ko jau meitenes bija tikušās regulārajās spēlēs un zaudējušas ar 13 punktu starpību. Šeit varēja salīdzināt spēlētāju izaugsmi pāris nedēļu laikā.   Līdzvērtīgā cīņā Latvijas izlase tomēr piekāpās Dienvidkorejas izlasei ar 5:7.

 

Latvijas izlases galvenā trenere Gretchen Lasda (ASV) par startu lielajā lakrosā saka:  „ Esot jaunākā komanda ar vismazāko pieredzi, Latvijas izlase parādīja ļoti labu spēli. Kaut arī tika piedzīvoti  zaudējumi visās savas apakšgrupas spēlēs, izlases progress bija vērojams no spēles uz spēli,  un Latvijas valstsvienība noslēdza nedēļu ar uzvarām pret Zviedriju un Honkongu otrajā kārtā. Kā galvenā trenere esmu ļoti lepna par komandu. Meitenes strādāja ārkārtīgi smagi uz laukuma un turpināja cīnīties visu nedēļu. Komanda pierādīja, ka spēlējot ar sirdi, tā uz katru nākamo spēli var būt labāka, spēcīgāka un ātrāka. Šajā turnīrā mēs redzējām, ka Latvijas sieviešu lakrosa komandai ir liels potenciāls, un es esmu optimistiski noskaņota turpmākai lakrosa kā sporta veida attīstībai Latvijā. Mēs skatāmies uz priekšu, tāpēc jāsāk gatavot konkurētspējīga komanda nākamajam Pasaules čempionātam Anglijā 2017. gadā.”

 

Latvijas sieviešu izlases dalībnieces šajā čempionātā bija 16 spēlētājas no 3 Latvijas klubiem - Lady Lacrosse, SLK Rīga un Libava: Līva Arāja, Aiva Baumane, Laura Baltmane, Madara Duļevska, Alise Dūne, Valērija Druzjaka, Oļesja Kordejonoka, Ligita Kupčus, Laura Liepiņa, Evelīna Meļņikova, Ieva Opoļska, Evija Rozīte, Elīna Strucka, Ieva Vilks, Līga Vilks, Elīna Vītola un 2 latviešu izcelsmes viesspēlētājas no ASV - Gretchen Lasda,  Rachel Lasda.

 

Komandas direktors Normunds Apinis: " Ar tikai gadu ilgu pieredzi kā nacionālā izlase, Latvijas lakrosa komanda ir atstājusi  izcilu iespaidu uz pasaules lakrosa sabiedrību. Mūsu izaugsme, kā atzina arī spēļu vērotāji un lakrosa eksperti, bija redzama no spēles uz spēli. Jāņem vērā, ka lielākā daļa pasaules čempionātā spēlējošo komandu sportistes ir apguvušas šo spēli jau kopš 6 gadu vecuma, ir valstis, kurās lakross ir iekļauts sporta izglītības programmās gan pamatskolās, gan koledžās. Mums tā ir ļoti nopietna konkurence. Latvijas izlase uzvarēja Zviedriju un Honkongu, līdzvērtīgā līmeni spēlēja ar Somiju, Jaunzēlandi un Dienvidkoreju. Ir skaidrs, ka meitenes saprot spēli pasaules līmenī un viņās ir uzvaras gars. Turpmāk ceram piesaistīt pastāvīgus finansiālos atbalstītājus, lai varētu sagatavot komandu startam nākamajam Eiropas un pasaules čempionātiem.  Lakross ir patiesi dinamiska, atlētiska un skaista komandu spēle - un šo mēs baudījām Kanādā.”

 

Latvijas izlasei līdzi juta arī Kanādā dzīvojošie latvieši, par to rakstīja arī Vita Gaiķe 2013.gada 23.jūlija laikrakstā „Latvija Amerikā”:

„Gados jaunās un vēl nepieredzējušās latviešu meitenes godam cīnījās, nevienā no astoņām nospēlētajām spēlēm nepiekāpjoties bez vārtu iegūšanas un liekot pretiniecēm kārtīgi pasvīst, lai tiktu līdz mūsējo vārtiem. Latvijas sieviešu izlase lakrosā izturējusi ugunskristības pasaules čempionātā. Latvijas izlases atbalstītāji no Toronto un apkārtnes, kā arī no ASV, kas šo divu nedēļu laikā sekoja līdzi spēlēm, uzmundrinot spēlētājas, ar apbrīnu skatījās uz jaunajām sportistēm, kas vienmēr saglabāja jautru noskaņu un siltu smaidu, neskatoties uz gūtajiem ievainojumiem un nogurumu. Pēc pēdējās spēles emocionālā noskaņā atvadoties no Latvijas lakrosistēm, mēs sapratām, ka par šīm meitenēm un viņu panākumiem noteikti vēl dzirdēsim arī turpmāk.”

 

Par pasaules čempionātu lakrosā

Pasaules čempionāts lakrosā šogad notika 9.reizi. Čempionāti norisinās kopš 1982.gada un to regularitāte ir ik pēc četriem gadiem. Šogad sieviešu lakross svin savu simtgadi, un šim notikumam par godu 14.jūlijā čempionāta laikā notika īpaša ceremonija.

 

Plašāka informācija par čempionātu norisi ir atrodama šeit

http://en.wikipedia.org/wiki/Women's_Lacrosse_World_Cup

Čempionāta  rezultāti:

http://filacrosse.com/2013-womens-world-cup-championship-bracket/

Spēļu foto: http://www.flickr.com/photos/newlaxfan/sets/72157634744087656/

Latvijas izlase:  https://www.facebook.com/Lakrosaizlase
      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Maijs 2022 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031