Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Jaunumi
Latvijas Lakrosa Federācija
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

107274

Vīriešu U-20 izlase noslēdz Eiropas čempionātu 8.vietā
07.07.2019


Latvijas U-20 vīriešu lakrosa izlase devās uz Prāgu (Čehija), kur laika posmā no 30.jūnija līdz 6.jūlijam norisinājās Eiropas čempionāts. Šis bija pirmais Eiropas čempionāts šis vecuma grupas izlasēm. Tajā piedalījās 8 komandas – Čehija, Anglija, Vācija, Īrija, Izraēla, Latvija, Polija, Velsa. Latvijas izlases sastāvā tika iekļauti spēlētāji no visiem Latvijas lakrosa klubiem – Riga Griffins, Archer Lacrosse un Mītava. Pirms došanās uz Prāgu, izlase aizvadīja 3 dienu treniņnometni Druvā, Saldus novadā.

Latvija tika ielozēta B grupā, kopā ar Angliju, Vāciju un Velsu. Pirmās spēles izvērtās īpaši smagas – Anglijai tika zaudēts ar 1:15, bet Vācijai – 0:20. Jāatzīmē, ka vēlāk abas šis komandas cīnījās čempionāta finālā. Velsa tika uzskatīta par līdzvērtīgāku pretinieku un, līdzīgā spēlē, Latvija papildlaikā piekāpās Velsai ar rezultātu 8:9. Zaudējot visās apakšgrupas spēlēs, Latvija palika pēdējā, ceturtajā, vietā grupā, kas nozīmēja, ka tiks turpināta cīņa par 5.-8.vietu.

Cīņa par 5.vietu tika uzsākta ar otras grupas vājāko komandu – Poliju. Lai arī vairākās komponentēs latvieši bija spēcīgāki, Polijai tika zaudēts ar rezultātu 4:8. Nākamās spēles bija jāaizvada ar ceturtdaļfinālu (kur spēlēja grupu otrās un trešās vietas) zaudētājiem – Izraēlu un Velsu. Spēle pret Izraēlu, kas tika vērtēta, kā cīņas favorīte, izvērtās saspringta līdz pat spēles pēdējām sekundēm. Tomēr papildlaikā veiksmīgāki bija pretinieki un Latvijai zaudējums ar rezultātu 4:5. Pēdējo turnīra spēli Latvija aizvadīja pret Velsu, ar ko tikās jau grupu turnīrā. Latvieši iesāka spēcīgi un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 5:2. Tomēr spēlēs turpinājumā iniciatīvu pārņēma Velsa un mūsējiem atspēlēties vairs neizdevās – zaudējums ar rezultātu 7:12.

Latvijas izlase turnīra ietvaros 7 dienās aizvadīja 6 spēles, piedzīvojot 6 zaudējumus, 2 no tiem papildlaikā. Izlases laukuma spēlētāji kopumā guva 24 vārtus, bet abi vārtsargi atvairīja 70 pretinieku metienus. Visi izlases spēlētāji plāno piedalīties pieaugušo atlases nometnē augustā, kur notiks sagatavošanās Eiropas čempionātam, kas nākamajā vasarā norisināsies Polijā. Izlases treneri, neskatoties uz to, ka piedzīvoti zaudējumi visās spēlēs, dalību turnīrā vērtē kā pozitīvu. Izlases treneris Dins Bahs: “Neskatoties uz rezultātiem, šī bija neatsverama pieredze mūsu spēlētājiem. Lielākajai daļai spēlētāju šis bija pirmās šāda līmeņa sacensības un viņi parādīja sevi labi. Es ticu, ka visi puiši kandidēs uz vietu arī pieaugušo izlasē un sastādīs konkurenci lielajiem puišiem!”.

Nākamās starptautiskās sacensības U-20 vecuma grupā paredzētas nākamajā gadā, kad Īrijā norisināsies Pasaules čempionāts.


      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031