Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Jaunumi
Latvijas Lakrosa Federācija
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

60214

Noslēgusies vīriešu izlases kandidātu nometne
28.08.2015


Nometnē ieradās 36 dalībnieki ar vēlmi uzlabot un pilnveidot savas lakrosa prasmes. Starp dalībniekiem bija arī 9 ārzemju latvieši, no kuriem četri jau ir pārstāvējuši Latvijas nacionālo izlasi. Katru dienu spēlētāji aizvadīja divus vai trīs treniņus dienā. Trešās dienas vakarā komanda devās uz saliedēšanās BBQ. Izņēmums bija ceturtā nometnes diena, kad treneri mainīja treniņu kārtību un ieplānoja fiziskās sagatavotības testus, kā arī video ierakstītas spēles analīzi. Fiziskajos testos tika pārbaudītas spēlētāju ātruma, spēka un izturības spējas.

Nometnes noslēgumā spēlētāji tika sadalīti divās komandās un aizvadīja savstarpējo draudzības spēli. Ņemot vērā nometnes intensitāti un gaidāmo pārbaudes spēli pret Polijas izlasi, spēles laiks tika saīsināts par 20 minūtēm un komandas izspēlēja četras 15 minūšu ceturtdaļas. Spēlē ar lielu enerģiju katrā epizodē cīnījās visi spēlētāji un iespēja pārbaudīt savus spēkus pret komandas biedriem deva papildus motivāciju. Spēles sākumu labāk iesāka trenera Kaspara Stabulnieka vadītā "Baltā" komanda, tomēr visā spēlē uzvaru svinēja trenera Robert Delorimiere vadītā "Sarkanā" komanda.

Pēc aizvadītām piecām treniņu dienām un savstarpējo treniņspēli, komanda devās uz Poliju, lai mērotos spēkiem ar Polijas vīriešu lakrosa izlasi. Pirms spēles tika aizvadīts arī viens kopīgs komandu treniņš Latvijas treneru vadībā. Treniņa laikā izspēlētās vairākas spēles epizodes un izpildīti dažādi vingrinājumi, izmantojot visu laukuma platību. Draudzības spēlē Latvija svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 15:0 pār Polijas vīriešu lakrosa izlasi.

Piedāvājam arī Latvijas izlases treneru komentārus par nometni un pārbaudes spēli pret Polijas izlasi.

Pauls Dzintars Kalniņš: Nometne bija ļoti veiksmīga ar 9 dalībniekiem no ASV un daudz jaunajiem, vietējiem lakrosistiem; kopā 36 dalībnieki. Bija prieks redzēt, ka kopējais līmenis krietni audzis no tā, kas bija redzams atlases nometnē pirms diviem gadiem. Noslēguma savstarpējā spēle bija ļoti skatāma ar daudziem ātriem uzbrukumiem un dažām ļoti atlētiskām spēles epizodēm.

Brauciens uz Varšavu pārbaudīt spēkus pret Polijas izlasi izrādījās ļoti veiksmīgs. Jaunie spēlētāji guva vērtīgu pieredzi un komanda izcīnīja uzvaru ar ievērojamu rezultāta starpību 15-0. Uzbrukums lepojās ar veiksmīgiem ātriem uzbrukumiem, kuri izpelnījās skatītāju ovācijas, kamēr aizsardzība ar savu agresīvo cīņu par katru brīvo bumbu palīdzējā nosargāt vārtus neieņemtus un komanda izcīnīja pirmo sauso spēli izlases vēsturē

Kaspars Stabulnieks: Nometnē gāja labāk nekā iecerēts. var redzēt ka līmenis ar katru gadu aug. Ir parādījušies jauni vietējie un ārzemju talanti, kuri noteikti papildinās izlases sastāvu. Par cik grūti nosaukt galējo sastāvu un maiņu virknējumus, treniņos daudz tika strādāts uz vispārīgu spēlētāju prasmju uzlabošanu un lakrosa spēles izprašanu.

Varšavā notikušajā koptreniņā  izspēlējām vairākuma un mazākuma kombinācijas, pārējos vingrinājumos centāmies izmantot visu spēles laukumu, jo poļu spēlētājiem ikdienā nav šādas iespējas spēlējot savās klubu komandās.

Pati spēle izvērtās diezgan viegla, jo jau no paša sākuma mūsu spēlētāji bija pārāki gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Ja šī nebūtu bijusi draudzības spēlē, tad rezultāta starpība varēja būt vēl lielāka. Vēlreiz tika pārbaudīti iepriekš izlasē spēlējošie spēlētāji un redzējām kā ar spēlēs epizodēm galā tiek jaunie lakrosisti.. 

Robert Delorimiere: Ventspils pilsēta mūs laipni uzņēma un tajā bija visa nepieciešamā sporta infrastruktūra, lai nometne būtu ļoti veiksmīga. Visos spēlētājos vērojama izaugsme un izkoptais spēles stils sāk nostiprināties. Ļoti patika, ka nometnē piedalījās arī jaunie spēlētāji, kuriem iegūtā pieredze noderēs turpmāk.

Uzskatu, ka pārbaudes spēlē Varšavā pret Polijas vīriešu lakrosa izlasi, mūsu komanda izskatījās pietiekami labi, ņemot vērā, ka komanda kopā spēlēja pirmo reizi kopš pagājušā gada pasaules čempionāta. Man patika, kā uz laukuma izskatījās jaunie spēlētāji. Viņi bija sportiski izsalkuši pēc panākuma, kas spēlei piedeva papildus asumu.

 
      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031