Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Jaunumi
Latvijas Lakrosa Federācija
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

58833

Latvijas vīriešu izlasei 2. vieta Berlin Open'15
09.06.2015


Aizvadītajā nedēļas nogalē (05.06-07.06) Berlīnē norisinājās starptautiskais klubu un valsts izlašu lakrosa turnīrs „Berlin Open'15”. Vācijas galvaspilsētā turnīrs notiek jau 21. reizi un šogad Latvija tajā piedalījās piekto reizi. Latvija turnīrā izcīnīja otro vietu, kas ir līdz šim labākais Latvijas izlases sniegums šajā turnīrā.

Pirmajā spēlē Latvijas valstsvienība tikās ar grupas sīvākajiem pretiniekiem – „Jizni Mesto” (Čehija) komandu. Spēle iesākās agresīvi, bet tiesneši agresīvo spēli nepieļāva, un Latvijai daudz sanāca spēlēt mazākumā. Mazākums un pašu pieļautās kļūdas neļāva parādīt komandas spējas. Beigās piedzīvots sāpīgs zaudējums 9:10.

Otrajā spēlē tika mainīti uzbrucēju un pussargu virknējumi. Spēle pret Norvēģiju padevās daudz labāka, jo Latvijas komanda nedaudz pielāgojās tiesāšanai un noraidījumu bija krietni mazāk. Tiekoties divām fiziski spēlējošām komandām, spēle bija līdzvērtīga, par ko vēstīja arī rezultātu tablo spēles beigās 5:5. Turnīra nolikums neparedz uzvarētāja noskaidrošanu neizšķirta gadījumā. Trešajā un ceturtajā spēlē izcīnītas uzvaras, kur nosacīti vājākas komandas nespēja neko likt pretim Latvijas fiziskajai spēlei. Uzvarētas „BL South” (Vācija) un „BL East” (Vācija), komandas attiecīgi ar rezultātiem 16:2 un 22:0. Abās spēlēs vārtus guva visi pussargu un uzbrucēju virknējumi.

Otrās dienas pirmā spēlē pret turnīra rīkotājiem „BLAX” (Vācija) komandu. Latvijas komanda noteica augstu spēles tempu, uz ko pretinieki nespēja atbildēt. Spēles beigu rezultāts 20:2.Sekoja pēdējā apakšgrupas spēle, kur Latvija tikās ar Honkongas izlasi. Honkongas komanda uz turnīru atvedusi garāku soliņu un spēles tempam spēja turēt līdzi. Tā kā Honkongas spēlētāji bija augumā mazāki, mūsējiem nācās ierobežot fizisko spēli, lai nenopelnītu nevajadzīgus noraidījumus. Latvijas vārtsargam, kuram tā bija debija izlases sastāvā, spēlē nācās iesaistīties epizodiski, un pēc nelielām kļūdām aizsardzībā Honkongas komandai izdevās gūt trīs vārtus. Beigās pārliecinoša uzvara ar 16:3. Pēc izspēlētām grupu turnīra spēlēm Latvijai viens zaudējums, vienreiz spēle beigusies neizšķirti un četras uzvaras.

Turnīra noslēdzošajā dienā pusfināla spēle pret komandu no ASV. Latvijas komanda spēli iesāka droši un jau no pirmajām minūtēm neatdeva nevienu laukuma metru pretinieku spēlētājiem.Pēc pirmā perioda rezultāts 8:2 Latvijas labā. Otrajā periodā amerikāņu spēlētāji centās sasmelt atpakaļ izlieto ūdeni, un jāteic, ka gandrīz, tas arī izdevās, jo spēle beidzās ar rezultātu 10:8 - par labu Latvijas izlasei. Latvijas spēlētāji tomēr prata noturēt pārsvaru, un finālā iekļuva labākā komanda.

Jāpiezīmē, ka starptautiskie noteikumi paredz, ka spēle tiek aizvadīta četros periodos, katru 20 minūšu ilgumā.
Līdz finālam spēles norisinājās 2x25, taču fināls tika izspēlēts pilnajā formātā, tas ir 4x20.Finālā Latvijas vienībai pretim stājās komanda, kurai visā turnīrā piedzīvots vienīgais zaudējums „Jizni Mesto” (Čehija).

Spēle, kā jau paredzams, bija spraiga un intrigas pilna līdz pat beigu signālam. Sākums latviešiem padevās veiksmīgs, jo komanda atradās vadībā 4:1, taču pretinieki spēja rezultātu izlīdzināt, un vēlāk latviešiem jau izdevās panākt izlīdzinājumu 6:6.Rit spēles beigas, un latvieši ir iedzinējos ar rezultātu 8:9. Pie pretinieku vārtiem tiek izveidotas dažas labas epizodes, taču bumbiņa vārtos negrib lidot. Pēdējās spēles minūtes Čehijas spēlētāji ir iespiesti savā laukuma pusē, taču spiedienu izdodas izturēt un spēles beidzamajās sekundēs pretiniekiem izdodas ātrs pretuzbrukums un beigu rezultāts 8:10.

Komandas rezultatīvākais spēlētājs visā turnīrā bija Gatis Zeps, kuram 22 rezultativitātes punkti. Tiesnešu balsojumā, par visa turnīra vērtīgāko spēlētāju atzīts Gints Gūtmanis.

 

 

 
      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031