Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Jaunumi
Latvijas Lakrosa Federācija
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

82096

Latvijas sieviešu lakrosa izlase iegūst 17. vietu pasaules čempionātā
02.08.2017


Uzvarot 5 no 8 spēlēm un ierindojoties 17. vietā, Latvijas sieviešu lakrosa izlase ir atgriezusies no Pasaules čempionāta lakrosā. Par čempionēm kļuva ASV izlase, finālā uzvarot Kanādu ar 10:5. Trešajā vietā mājinieces - Anglijas izlase. 

Latvijas komanda tika ielozēta D grupā kopā ar Vāciju, Japānu, Spāniju un Meksiku. Pirmajā spēlē 13. jūlijā tika pārspēta Spānija ar rezultātu 9:6. Vārtus guva: Suzanna Peniķis (6), Eiženija Matiļēviča (1),  Valērija Druzjaka (1), Ieva Opoļska (1); rezultatīvas piespēles: Estere Urbančika (1), Kristīna Peniķe (1). Otrajā spēlē tika piedzīvots sausais zaudējums Japānas izlasei ar 0:22. Trešajā grupu spēlē Latvija uzvarēja Meksiku ar 7:6. Vārtus guva: Suzanna Peniķis (4), Ieva Opoļska (1+1), Eiženija Matiļēviča (1), Laura Liepiņa (1); Divas rezultatīvas piespēles Valērijai Druzjakai. Spēlēs vērtīgākā spēlētāja Suzanna Peniķis. Noslēdzošajā grupu spēlē Latvija piekāpās Vācijas izlasei ar 3:11. Vārtus guva: Suzanna Peniķis (2) un Valērija Druzjaka.

Pēc grupu cīņām Latvijas izlase ierindojās 3. vietā D grupā, kas nozīmēja nākamo cīņu ar Nīderlandes izlasi (C grupas 3.vieta). Spēles uzvarētāji turpināja cīņu par 9. -16. vietu, bet zaudētāji par 17.-25. vietu. Lai gan spēlei bija augsta likme, Latvijas izlasei neizdevās salauzt nīderlandiešu spēli un nācās piedzīvot zaudējumu ar 4:12. Vārtus šajā spēlē guva: Valērija Druzjaka (2), Suzanna Peniķis (1), Eiženija Matiļeviča (1); Rezultatīvi piespēlēja: Reičela Lasda. 

Nākamie pretinieki “dimanta grozā” (par vietām no 17.līdz 25.) bija jau iepriekš spēlētā Spānija, ko arī otrajā reizē izdevās uzvarēt. Rezultāts 5:4. Vārtus Latvijas komandas labā guva: Laura Baltmane (1+1), Valērija Druzjaka (1), Eiženija Matiļēviča(1),  Estere Urbančika(1) un Ieva Vilks (1). Spēlēs vērtīgākā spēlētāja Laura Baltmane. Nākamā spēle ar grupu cīņās spēlēto Meksikas izlasi. Arī otrajā reizē Latvijas komanda bija pārāka un uzvarēja ar 13:9. Vārtus guva: Suzanna Peniķis (6), Valērija Druzjaka (5), Laura Baltmane (1), Ieva Opoļska (1). Rezultatīva piespēle: Kristīna Peniķe. Spēlēs vērtīgākā spēlētāja vārtsardze Līga Vilks.

Čempionāta noslēdzošajā spēlē par 17. vietu un uzvaru “dimanta grozā” Latvija tikās ar Honkongas izlasi, ko pirms četriem gadiem pasaules čempionātā Kanādā sīvā cīņā 4. pagarinājumā izdevās uzvarēt, izcīnot Latvijas izlases visu laiku 1. uzvaru pasaules kausā. Šoreiz pretiniekos bija pavisam citas spēlētājas – daudz ātrākas un ar labāku nūjas tehniku. Tomēr veiksme un lielāka vēlme uzvarēt, un tādejādi noslēdzot pasaules čempionātu ar 3 uzvarām pēc kārtas, bija Latvijas izlasei - uzvara ar rezultātu 10:9. Vārtus guva: Suzanna Peniķis (3+2), Valērija Druzjaka (3+1), Estere Urbančika (2), Reičela Lasda (1+1) un Ieva Opoļska. Spēlēs vērtīgākā spēlētāja vārtsardze Līga Vilks. Visa čempionāta laikā lieliski darbojās mūsu aizsardzība un vārtsargi. 

Izlases galvenā trenere Gretchen Lasda: “Es priecājos paziņot, ka savā otrajā Pasaules čempionātā Latvijas sieviešu lakrosa izlase ir ierindojusies 17. vietā. Es ļoti lepojos ar komandas smago darbu, talantu un komandas garu. Spēlētājas demonstrēja labus panākumus nozīmīgās uzvarās pār Spāniju, Meksiku un Honkongu. Esmu priecīga turpināt sadarbību ar šo komandu starptautiskā līmenī.”

Izlases sastāvs 2017. gada pasaules čempionātā. Vārtsargi: Aiva Baumane, Līga Vilks; Aizsargi: Reičela Lasda, Kristīna Peniķe, Ieva Vilks, Madara Viļuma, Nensija Kalniņa; Pussargi: Laura Baltmane, Valērija Druzjaka, Estere Urbančika, Rebeka Koroļonoka; Uzbrucēji: Suzanna Peniķis, Ieva Opoļska, Laura Liepiņa, Eiženija Matiļēviča, Selīna Kalnišķe un Agnija Briedīte.

Komandu vadīja galvenā trenere Gretchen Lasda, kura ar izlasi vada no 2013. gada marta. Ar komandu kopā ir treneri Māris Melders, Reičela Lasda un fizioterapeite – Inga Seņķāne. Sagatavošanās posmā komandai palīdzēja arī Edgars Vasiļevskis un Dins Bahs. Izlases kapteiņu pienākumus pildīja Valērija Druzjaka, Laura Baltmane un Ieva Vilks. 

Čempionāta laikā tika pasniegta balva “Heart of Lacrosse Award”, kuru ieguva Latvijas izlases galvenā trenere Gretchen Lasda.

Par Pasaules čempionātu lakrosā2017. gada Pasaules čempionāts lakrosā sievietēm (2017 FIL Rathbones Women's Lacrosse World Cup) no 12. līdz 22. jūlijam notika Gilfordā, Lielbritānijā. Čempionātā startēja 25 valstu izlases, kuras bija sadalītas 5 grupās. Latvijas izlase spēlēja D apakšgrupā ar Spāniju, Japānu, Meksiku un Vāciju. Spēcīgākā pasaules sieviešu lakrosa komanda tika noskaidrota jau desmito reizi. 

 

Čempionāta mājas lapa: http://www.englishlacrosse.co.uk/RWLC17/

Spēļu rezultāti: http://www.englishlacrosse.co.uk/RWLC17/stats/#cmd=team-schedule-stats&teamid=lat

Vairāk informācijas par sieviešu izlasi: 

https://www.facebook.com/Lakrosaizlase

https://www.instagram.com/lat_wlax/

Informāciju sagatavoja:

Ieva Opoļska,
      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Septembris 2023 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930