Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Jaunumi
Latvijas Lakrosa Federācija
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

25185

Latvijas sieviešu komanda atgriezusies no Eiropas Lakrosa čempionāta Amsterdamā
23.07.2012


Latvijas sieviešu komanda atgriezusies no  Eiropas Lakrosa čempionāta Amsterdamā

Latvijas Lakrosa sieviešu komanda ir atgriezusies no Eiropas Lakrosa Čempionāta, kas norisinājās Amsterdamā no 20.līdz 30.jūnijam.

Čempionātā piedalījās 17 vīriešu komandas un 12 sieviešu komandas no 19 valstīm. Latviju pārstāvēja sieviešu komanda, kura šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi.

Čempionātā uzvaru svinēja  Anglijas komanda, atstājot otrajā vietā Velsu, bet trešo vietu izcīnīja  Skotijas izlase. Latvijas Lakrosa sieviešu komanda čempionātā aizvadīja pavisam 9 spēles kopā ar 2 pārbaudes spēlēm deviņās dienās, stājoties pretim arī tādām spēcīgām komandām kā Velsas un Skotijas izlases. Kaut arī Latvijas sieviešu lakrosa komanda ierindojās 12.vietā, par komandas panākumiem šajā čempionātā var uzskatīt spēju mobilizēties izvirzītajiem mērķiem un līdz galam katrā spēlē parādīt vislabāko iespējamo sniegumu, tādējādi iegūstot arī sacensību tiesnešu atzinību. „Ar savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas darbu mēs likām pat galvenajiem tiesnešiem pēc pēdējās spēles piecelties, aplaudēt un pateikties mums”, saka komandas centra spēlētāja Ieva Opoļska, „Mēs esam nākotnes izlase un ar šādu domu mums jāturpina  trenēties.”

Latvijas Lakrosa federācijas prezidents Jānis Stērninieks atzīmē, ka čempionātā ir iegūta ļoti liela pieredze un „tas ir milzīgs lēciens sieviešu lakrosa attīstībā Latvijā, lakross kā komandas sporta veids ir relatīvi jauns mūsu valstī, tāpēc ikviena dalība starptautiskā mērogā mums ir liela izaugsmes pieredze”.

„Mēs esam ieguvuši pieredzi, ko nevar iegūt nevienā klubu turnīrā. Ir skaidra programma, kā mums jāstrādā šajā gadā. Mūsu izlasei bija ļoti labs iekšējais mikroklimats, kas palīdzēja turēties godam šajā čempionātā. Neviena meitene nebija spēlējusi šāda līmeņa sacensībās, komanda ir jauna”, saka komandas galvenais treneris Dins Bahs, „Komandas panākums ir tas, ka mēs esam iekļāvušies Eiropas sieviešu lakrosa apritē , un mums ir piedāvājumi piedalīties Eiropas lakrosa turnīros. Komandas spēlētājas un treneri ir ieguvuši milzīgu pieredzi. Ir redzams, kādās jomās mums ir jāstrādā: tehniskajā sagatavotībā un piespēļu izpildē, fiziskajā sagatavotībā jātrenē ātruma īpašības. Pretinieki bija ļoti ātri, bet mums bija laba fiziskā izturība. Gandrīz visās spēlēs mēs labāk aizvadījām spēles otro pusi. Mums bija laba komandas aizsardzība, bet pietrūka vārtu realizācijas.”

Dins Bahs visaugstāk novērtēja Velsas izlases sniegumu: „Tā bija patiesa bauda vērot šīs komandas lakrosa spēli, pie tam šī izlase cienīja un respektēja komandas, kuras bija spēkos vājākas. No Velsas varēja mācīties spēles taktiku gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Ja mēs valstu līmenī vēlamies konkurēt ar citām izlasēm, mums ir jāattīsta sieviešu lakross jauniešu līmenī, sākot no 14 gadiem. Tikai strādājot ar jauniešu komandām, mēs nākotnē varēsim izveidot spēcīgu Latvijas sieviešu lakrosa izlasi. Ir skaidrs, ka ir veikts pareizs darbs izlases sagatavošanā.”

Ar iegūto pieredzi čempionātā dalījās arī komandas spēlētājas, atzīstot , ka ir ļoti daudz jāstrādā, tomēr visām spēlētājām ir liela apņemšanās  turpināt trenēties. 

Anete Krastiņa: „ Lai gūtu panākumus lakrosā, komandai jābūt ļoti vienotai, jāuzticas viena otrai. Kaut arī spēlējām no sirds, mums ļoti daudz jāstrādā gan individuāli, gan komandā,  lai lakross arī sieviešu izpildījumā tuvāko gadu laikā kļūtu kvalitatīvāks, tehniski un taktiski tīrs.”

Katrīna Kalniņa: „Katra spēle bija kā mācību stunda. Varēja novērot, kur labāk piestrādāt pie aizsardzības, kā labāk veikt uzbrukumu. Domāju, ka vairāk jāpiestrādā pie fiziskās sagatavotības, noteikti visu laiku jāstrādā ar nūju, jātrenējas gan bumbiņas kontrolē, gan pacelšanā no zemes.”

Ieva Spradze: „Iegūta ne tikai spēļu, bet arī psiholoģiskā pieredze.”

Ieva Opoļska: Viss sagatavošanās posms lika atbildīgi mobilizēties uzstādītajam mērķim.  Ar savu cīņas sparu, neatlaidību un komandas darbu  mēs kļuvām par populārāko un mīlētāko izlasi čempionāta laikā. Es darīšu visu iespējamo, lai lakrosa spēles līmenis Latvijā attīstītos. Esam pierādījuši, ka  pusgada laikā ir iespēja gandrīz no nekā tikt pie rezultāta. Tikai pieredzes trūkums mums neļāva sasniegt visus mērķus, bet mēs kopīgi priecājāmies par katru mazo "uzvaru" - iemestiem vārtiem, precīzām piespēlēm, labu aizsardzību. Esam apņēmības pilnas, lai nākamgad parādītu, kā ir izaugusi mūsu spēles prasme.”

Foto no Eiropas lakrosa čempionāta šeit. Čempionāta oficiālā mājas lapa:
http://www.ec12lacrosse.com/en/home

Un komentārs no kāda mūsu komandas fana:

„My favourites with the women's Lacrosse is Latvia. Real Olympic spirit, being here is more important than winning. Every goal they score, and they are few and far in between, is celebrated like winning the world cup final. Players who scored are put on pedestal like they scored a hat trick or game winning goal. ”, - Alix Davidson.

 
      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031