Latviešu
 Latvijas Lakrosa Federācija / Jaunumi
Latvijas Lakrosa Federācija
Latvijas Lakrosa Federācija
Marijas iela 8B,
Rīga,LV-1050
Latvija

info@llf.lv

25766

Latvijas lakrosā iesaistās profesionālis no ASV
20.08.2012


No 10. līdz 12. augustam Saldus rajonā, Druvā notika atvērtā tipa lakrosa treniņnometne, kuru vadīja profesionāls treneris Makss Silberlikts (Max Silberlicht) no ASV. Aktīvajā trīs dienu treniņprocesā bija pārstāvēti spēlētāji no visiem septiņiem Latvijas vīriešu lakrosa klubiem (Druva Dynamite, Rīga, Mītava, Valmieras puikas, Libava, RJTC, Suņi/LSPA).

Kopā tika aizvadīti astoņi treniņi. Vingrinājumos uzsvars bija likts uz nūjas un piespēļu tehniku, kā arī spēlētāju kustību uz laukuma uzbrukumā un aizsardzībā. Nometnes noslēgumā Makss pateicās visiem spēlētājiem par ieguldīto darbu un labi pavadīto laiku, kā arī  novēlēja neapstāties pie sasniegtā.

„Mans mērķis bija atrast veidu kā uzlabot katra spēlētāja prasmes. Neatkarīgi no viņu pašreizējā spēles līmeņa, es gribēju, lai katrs kļūst par labāku lakrosa spēlētāju nometnes beigās. Tāpat es gribēju ienest jaunas idejas, konceptus un vingrinājumus Latvijas lakrosā. Ceru, ka katrs spēlētājs un treneris (Pauls Dzintars Kalniņš) kaut ko paņems no nometnes un izmantos nākotnē, lai kļūtu labāks,” par nometnes gaitu stāsta Makss S.

M. Silberlikts pašlaik pieņemts darbā Bēdinas (Bowdoin) koledžā, kur ieņems galvenā trenera palīga amatu, bet pirms tam divus gadus strādāja kā uzbrukuma koordinators un trenera palīgs Linčburgas (Lyncburg) koledžā. 2010. gadā iekļauts simboliskajā „All ECAC” (Eastern College Athletic Conference) konferences lakrosa izlasē. Viņš bijis visu laiku vadošais vārtsargs pēc uzvarām Hobarta (Hobart) koledžā kopš tās iekļaušanas augstskolu čempionāta (NCAA) pirmajā divīzijā. Hobarta koledža, ko Makss absolvēja, ir viena no vecākajām un tradīciju bagātākajām ASV augstskolu lakrosa programmām, kas spēlē jau kopš 1898. gada, un ir trešajā vietā ar 15 nacionālajiem čempionātiem aiz John Hopkins universitātes (44) un Navy koledžas (17).

Izlases galvenais treneris Pauls Dzintars Kalniņš cer, ka šīs nebūs pēdējā Maksa vizīte Latvijā un izdosies izveidot ilgtermiņa sadarbību. „Mēs plānojam piesaistīt Maksu uz ilgtermiņu, bet tas ir atkarīgs no viņa uzdevumiem jaunajā darbā. Mēs esam jau ielūguši viņu uz nākamo augustā plānoto izlases kandidātu atlases nometni, kā arī mums palīdzēt 2014. gada pasaules čempionātā Denverā,” optimistiski izsakās Kalniņš.

Latvijas vīriešu lakrosa izlasei tuvākais pārbaudījums paredzēts 7. oktobrī, kad Varšavā tiks aizvadīta pārbaudes spēli pret poļu valstsvienību. Izlases kandidātu atlase notiks 22.

septembrī Jelgavā. Treniņš tiem, kas iekļauti sastāvā, notiks 23. septembrī  „Zemgaļos”.

 

Informāciju sagatavoja:

Klāvs Vasiļevskis                                   

Bildes no nometnes
      Atpakaļ

Mūs atbalsta:

 

 

 


 

Lakrosa notikumu kalendārs

 
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031