info@llf.lv

Austrian Lacrosse Open 2011

Turnīra datumi: 3.06 – 5.06 2011
Spēles laiks 2x25 min.

Latvijas lakrosistes no starptautiskā turnīra Austrijā atgriezās ar 5 vietu. Šogad pretinieki bija spēcīgāki un konkurence lielāka. Turnīrs tika izspēlēts divās apakšgrupās. Latvijas meitenes cīnījās ar Vācijas DHC Hannover, Čehijas Slavia Praha un Austrijas Vienna Monarchs. Pirmajā spēlē pret Vācijas lakrosistēm SLK Rīga zaudēja ar rezultātu 5:6. 10 minūtes līdz otrā puslaika beigām spēle tik pārtraukta dēļ stipra lietus. Otrā spēle notika pret Slavia Praha.  Vācietes bija  daudz pieredzējušākas – spēle noslēdzās ar rezultātu 3:12. Nākošā diena sākās ar pēdējo spēli savā apakšgrupā pret turnīra saimniecēm Vienna Monarchs - 8:8. Neizšķirts pēdējā spēlē un labāka gūto un ielaisto vārtu starpība ierindoja SLK Rīga 3.vietā savā apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā bija jātiekas ar II grupas 4.vietu. Uzvarot Passau Lacrosse (GER) ar 11:4 SLK Rīga pēdējā finālu dienā spēlēja par 5.vietu ar jau zināmu pretinieku Viena Monarhs. Latvijas komandai izdevās pierādīt savu pārākumu un 5.vieta tika izcīnīta ar rezultātu 8:6.

Lielākais ieguvums no šī turnīra ir pieredze, spēlējot pret stipriem pretiniekiem un izcils komandas darbs uz laukuma un ārpus tā. Latvijas komandas treneris Dins Bahs atzīmēja meiteņu cīņas sparu, saliedētību un pašatdevi:

„Esmu ļoti apmierināts ar komandas darbu un katras spēlētājas individuālo sniegumu. Ļoti labi varēja novērot kā katra no meitenēm un visa komanda kopumā ar katru nākošo spēli iemācās kaut ko jaunu.  Mums atkal izdevās pierādīt, ka Latvijas lakross aug un attīstās ar lieliem soļiem. Bija ļoti patīkami dzirdēt no citām komandām un turnīra tiesnešiem uzslavas un uzmundrinājuma vārdus. Meitenes tiešām cīnījās „viens par visiem un visi par vienu”. Mums, protams, vēl daudz kas jāmācās, bet esmu pārliecināts, ka ar tādu pašatdevi un vēlēšanos iemācīties būt labākām mēs jau drīz pārsteigsim savus pretiniekus! Paldies komanda!”

Turnīrā piedalījās spēlētājas no visiem 3 Latvijas klubiem. Tikai 8 meitenēm šīs bija otrais turnīrs. Puse no komandas šāda veida sacensībās piedalījās pirmo reizi. Jāatzīmē Liepājas meiteņu ļoti labu spēli, ņemot vērā to, ka jaunākais Latvijas klubs trenējas tikai 7 mēnešus.